Loading

Ez az állás már megszűnt!

MANUÁLIS TESZTELŐ - PROJECT (EA-02)

Hungary - Budapest / /

Jelenleg az alábbi pozícióba keresünk munkatársat:

Munkavégzés helye: Budapest, 2 nap bejárás/hét

Fizetés: versenyképes

Munkavégzés formája: kontraktor, hosszútávú lehetőség

Kezdés: ASAP

Feladatok:

  • Tesztelői feladat. Napi munkád során az egyedileg fejlesztett üzleti alkalmazásainkat fogod tesztelni, annak érdekében, hogy az ügyfélnek minél jobb minőségű rendszert adjunk át. Célod, hogy a rendszer teljesítse a funkcionális és nem funkcionális elvárásokat és ezt az átadás során dokumentált teszteléssel is alá tudjuk támasztani. Hogyan jelenik meg ez a mindennapokban:
    • Aktív részvétel a UserStory-k kidolgozásában és validálásban.
    • Funkcionális, nem funkcionális, és regressziós tesztelés tervezésében közreműködés;
    • Tesztesetek és tesztforgatókönyvek készítése specifikáció alapján;
    • Tesztelés végrehajtása;
    • Tesztelés értékelése, dokumentálása és riportolása;
    • Közreműködés a hibakezelési és változáskezelési folyamatokban;
    • UAT tesztelés támogatása;
    • Együttműködés az üzleti elemzőkkel és fejlesztőkkel.
    • Közös munkavégzés a teszt-automatizáló mérnökökkel
    • Teszt automata futások eredményeinek kiértékelése
  • A dokumentáció és a levelezés. A tesztelés tervezését követően a végrehajtás során az eredményt dokumentálni kell. A projekt boardon dokumentálni kell a felmerülő hibákat és változás esetén frissíteni kell a vonatkozó részeket a tesztforgatókönyvben. Túlnyomó részt magyarul, időnként angolul.

Elvárások:

  • Felsőfokú végzettség informatikai területen
  • Munkatapasztalat: 4-5 év manuális tesztelői munkakörben
  • Szoftvertesztelési tapasztalat: komplex, üzleti szoftver leszállításában vettél már részt, végeztél funkcionális tesztelést a megvalósítási és UAT támogatási időszakban is.
  • Komplex látásmód Tesztelőként elsősorban azt kell tudnod megmondani, hogy a tesztelt rendszer az üzleti elvárások szerint működik-e. A tesztesetek elkészítésénél is és a tesztelés elvégzésénél is fontos ez a szempont. Az értő tesztelő tud jól tesztelni.
  • Alapos munkavégzés. Ez a feladat alaposság és precizitás nélkül nem megy. Ide türelmes és széles látókörű emberek kellenek, akik nem gyorsan „túl akarnak lenni” egy-egy feladaton, hanem jó minőségű terméket szeretnének leszállítani.
  • Módszertani szemlélet. A projektjeink során sok esetben üzletileg kritikus rendszereket készítünk, jellemzően sok felhasználónak. Változatos a felhasználói kör, sokféle üzleti területen, szervezeti egységekben dolgoznak és eltérő informatikai gyakorlattal rendelkeznek. Minőségi munkát várunk tőled, ezért elvárjuk a módszertanok ismerete és értő használatát a munkád során. Továbbá rendelkezel gyakorlati tapasztalattal és/vagy elméleti tudással az Agilis módszertan gyakorlati alkalmazásáról.
  • MS SQL tudás Hibakeresésben, tesztadat előállításban, tesztelési short cut-okhoz szükséged lehet alapvető MS SQL tudásra
  • Csapatmunka. Ez a szerepkör ugyan egyéni precizitást igényel, de valódi csapatmunka is egyben. A fejlesztés projektcsapatokban zajlik, együtt dolgozunk a megvalósításon. A fejlesztőkkel, üzleti elemzővel napi egyeztetés szükséges.
  • Teszt automatizáció: Rendelkezel legalább junior szintű tapasztalattal teszt automatizáció területén és nyitott vagy az új technológiákra. Az plusz előnyt jelent, ha kifejezetten ismered a TypeScript-et és képes vagy benne automata tesztek írására.
  • Angol nyelvtudás: magyar mellett angol nyelvű projektek is vannak, ahol a munkanyelv az angol, dokumentációt, ügyfélkommunikációt angol nyelven kell végezni.

Előnyök:

  • Integrációs tesztelési tapasztalat: a leszállított rendszereink ritkán sziget alkalmazások, sokszor szükséges „mock-olt” környezetben, vagy integrált tesztkörnyezetben a rendszerkapcsolatok, interfészek működésének helyességét is vizsgálni.
  • ISTQB minősítés előnyt jelent.

Jelentkezzen önéletrajzával, vagy további információkért hívja kollégánkat a +36 30 730 2549-es számon

200+

kihelyezés évente

102

nyitott pozició

78

aktív munkáltató

20

éve a szakmában

3

nemzetközi iroda

Ha kérdésed van, írj nekünk!
*kötelezően kitöltendő mezők